Atletický klub Bohumín

Vyhledávání


atletika pro děti

Atletika pro děti

pozvánka

STAŇ SE ATLETEM!
nový nábor už teď!
tělocvična nebo hřiště ZŠ ČSA

přijď si od září vyzkoušet atletickou přípravku
otestuj si atletické disciplíny
AKB = všestrannost pro všechny kluky a holky od 6-ti let

anketa

Víš o tom, že letos náš klub slaví 50 let od založení?

ano
 50.05 %
ne
 49.95 %

Počet hlasujících: 3121

novinky

Proč se věnovat atletice? | 23.1.2012

Protože atletika...

...je komplexní.
Atletika je považována za olympijský sport číslo jedna a přezdívá se jí „královna všech sportů“. Je tím vyjádřeno jednak její majestátní postavení zčásti dané dlouhou tradicí sahající až do Starověku, jednak se tak vzdává hold její celistvosti. Atletika totiž kultivuje nejen tělo, když rozvíjí všechny základní pohybové dovednosti jako je běh, skok a hod, svůj pozitivní vliv má i na psychickou a mentální sféru člověka. Učí cílevědomosti, houževnatosti, vytrvalosti... a zprostředkovává celou škálu pozitivních emocí souvisejících s překonáváním sama sebe.

...je různorodá.
Snad žádný jiný sport nenabízí tak širokou škálu možností. Vrhy a hody rozličným náčiním, běhy krátké, dlouhé, do vrchu, přespolní či přes překážky, skoky do dálky i výšky, sportovní chůze či víceboje, které všechny dovednosti unikátně kombinují. Každý si tak může najít oblast, která mu sedí a v níž se bude moci realizovat.

...je spravedlivá.
Žádné soudy, dohady a náhody. Základním rysem atletiky je její měřitelnost postavená na tak objektivních veličinách jako jsou metry a vteřiny. Vítězí ten, kdo je v cíli nejrychleji či dohodí nejdál, nikoliv ten, komu straní rozhodčí.

...není drahá.
Atletika patří k aktivitám, jejichž provozování je relativně finančně nenáročné. Není pro ni nutné kdovíjak nákladné vybavení a také příspěvky na činnost oddílu a závodění jsou ve srovnání s jinými sporty spíše nižší.

Přečteno: 1019x



Komentáře:


PARTNEŘI KLUBU

MĚSTO BOHUMÍN
ČUS - Česká unie sportu
DDM BOHUMÍN - středisko volného času
JARO pojištění, pojištění s úsměvem
TV MARKO
T.I.K. BOHUMÍN
NSA - Národní sportovní agentura
MŠMT