30.86 %

Počet hlasujících: 3976

novinky

Krajský přebor st. žáků, Třinec. | 20.6.2019

Úterý 18. června bylo vyhrazeno pro krajský přebor starších žáků a žákyň v Třinci. Tohoto závodu se zúčastnilo 7 atletů AKB. Starší žáci a žákyně se nenechali mladšími zahanbit a také dovezli domů 7 cenných kovů!

Nejlépe se umístil - jak už bývá zvykem - Casey Long, který jen testoval formu před olympijskými hrami mládeže v Jablonci (představí se na 60m a 300m) a to na trati 60m, kde si vytvořil venkovní osobní rekord 7,25s, což mu přineslo zlato.

Další skvělý den měla Karolína Klotková, která byla našim nejuspěšnějším atletem na přeborech. Hned ve dvou disciplínách si výrazně vylepšila osobní rekord. Ve vrhu poslala kouli do vzdálenosti 11,31m což stačilo v pohodě na 1. místo. Dále se představila v tyčkařském sektoru a výkonem 272cm si posunula své maximum o skvělých 22cm a obsadila druhé místo. Poslední disciplínou Karolíny byl oštěp, kde zaostála pouze o decimetr za svým osobním rekordem a brala opět druhé místo.

Dalším dvojnásobným medailistou byl Erik Trynka, který obsadil dvě druhé místa. Ve skoku o tyči výkonem 250cm, ale hlavně skvělým výkonem na 1500 přek. a časem k hranici 5 minut (5:03).
Dalším medailistou byl Vojta Poncik v oštěpu s výkonem k hranici 40 metrů. Osobní maximum si jeste vylepšila teprve mladší žákyně Karolína Fulnečková výkonem 232 cm.

Dále se závodů zúčastnili Kateřina Solichová (150m, tyč) a Barča Ohryzkova (60m). Holky se snažily a přiblížily se ke svým osobním rekordům.

S potěšením oznamujeme, že spolu s Casey Longem, se na mistrovství ČR žáků podívají také Karolína Klotková (tyč, koule) a Erik Trynka (1500 přek). Oba závodníci splnili s přehledem limity a věříme, že se k nim přidají ještě další :-) Děkujeme za reprezentaci oddílu! Na vše dohlížel trenér SCM Bohumín Jakub Holek.