Atletický klub Bohumín

Vyhledávání


atletika pro děti

Atletika pro děti

pozvánka

STAŇ SE ATLETEM!
nový nábor už teď!
tělocvična nebo hřiště ZŠ ČSA

přijď si od září vyzkoušet atletickou přípravku
otestuj si atletické disciplíny
AKB = všestrannost pro všechny kluky a holky od 6-ti let

anketa

Těším se na obnovené tréninky od 11. září

ano
 35.94 %
ne
 33.03 %
letos začnu
 31.03 %

Počet hlasujících: 5885

novinky

NOVOROČNÍ BĚH v Bohumíně 7. ledna odpoledne | 13.12.2023

Loni jsme se úplně neshodli, tak je to na Vás, jestli přijdete na 23. ročník a volné pokračování Silvestrovského běhu a nebo druhý Novoroční :-) Ať tak nebo tak, uvidíme se v neděli 7. ledna 2024!
 
"Prvních dvacet ročníků bylo v parku Petra Bezruče a dvacátý první - s přídomkem nový - jsme poprvé vyzkoušeli v prostoru atletického stadionu. Potom přišla dvouletá kovidová pauza a teď někdy nevíme, jak běh nazvat, protože mu všichni stejně říkají silvestrovský, i když se usktečňoval už 30. prosince", vysvětluje pobaveně Ondřej Veselý.

Staronové místo jsme si pro rok 2024 ponechali, ale vyhodnotili jsme, že je lepší se setkat až 7. ledna a ne hned prvního... "
, přibližuje závody předseda AKB.

"Znova bude připravena kombinovaná trať v prostorách stadionu při ZŠ Čs. armády. Ta se osvědčila a umožní přehledné a zajímavé závodění, protože zhruba 75% trati se poběží po trávě a zbytek po oválu. Okruh je o délce 350m, umělé osvětlení dodá závodu jedinečnou atmosféru a také zázemí bude pro všechny komfortnější", slibuje předseda AKB a dodává, že ideálním obutím budou trekové tenisky (určitě ne tretry nebo kopačky..).

Další novinka zústala u nejmladší kategorie (r. nar. 2019 a mladší), kde nebude rozhodovat pořadí a bude tomu tak rovněž znova i na Májovém běhu v květnu. Všichni zde obdrží upomínkový předmět nebo drobnost, aby se zamezilo zbytečné touze po vítězství některých rodičů.
Zjednodušena byla také kategorie dospělých a počty okruhů, aby bylo vše co nejpřehlednější.

[ov]
Přečteno: 722xKomentáře:


PARTNEŘI KLUBU

MĚSTO BOHUMÍN
ČUS - Česká unie sportu
DDM BOHUMÍN - středisko volného času
JARO pojištění, pojištění s úsměvem
TV MARKO
T.I.K. BOHUMÍN
NSA - Národní sportovní agentura
MŠMT